Školenie operátorov žeriavu pomocou VR??

Školenie operátorov žeriavu pomocou VR??

Firmy z celého sveta si vychvaľujú nový autentický VR CRANE SIMULATOR na výučbu bezpečného ovládania žeriavov, ktorý len nedávno mal svoj debut na expe v Las Vegas. Realistický VR Simulátor od ITI (Industry Training International) vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste bezpečne dokázali ovládať priemyselný žeriav a zložili z nej skúšku!

Realistický kokpit žeriavu vo virtuálnej realite

„Wau, je to akoby som ovládal naozajstný žeriav!”

Simulátor žeriavu je dostupný aj v PC verzii, ale jej ozajstná sila sa ukáže v kombinácii s VR náhlavnou súpravou. Aké sú jej výhody? V porovnaní s doteraz používanými prístupnými simulátormi, školenie operátorov je lacnejšie, rýchlejšie a hlavne bezpečnejšie! „Budúcich operátorov žeriavov vieme pripraviť aj na núdzové situácie, bez toho aby sme niekoho vystavili nebezpečenstvu!“ hovorí Dylan DeMers, dlhoročný školiteľ operátorov priemyselného žeriavu!

Konzola so štyrmi joystickmi je vzájomne zameniteľná tak, aby zodpovedala rade značiek a modelov žeriavov

Po nasadení VR náhlavnej súpravy sa ocitnete v realistickom kokpite žeriavu a môže sa začať tréning. Najprv sa naučíte základy prevádzky žeriavu a potom musíte absolvovať rôzne úlohy, aby ste si zlepšili jemnú motoriku a pochopili čo je alfa a omega pri dvíhaní a premiestňovaní ťažkého nákladu. Vďaka simulátoru si viete nacvičiť všetky potrebné situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť počas práce so žeriavom!

Ako aj ITI VR simulátor žeriavu ukazuje, virtuálna realita sa vie uplatniť nie len v školskom prostredí pri výučbe, ale aj pri tréningu a zaúčaní na pracovisku.

Zdroje:

https://www.iti.com/vr

https://www.iti.com/blog/iti-vr-leads-technological-evolution-at-puget-sound-naval-shipyard

Training to Craning in 60 Minutes: Putting My VR-learned Skills to the Test with a Real 22 Ton Crane