Half-life: ALYX recenzia a GAMEPLAY

Half-life: ALYX recenzia a GAMEPLAY

Najviac očakávaná hra roka 2020 je vonku a láme všetky rekordy! Vstúpte s nami do univerza Half-life a pozrite si City 17 tak ako ste ju ešte nikdy nevideli, vo virtuálnej realite!

GAMEPLAY VIDEO Half-Life: ALYX

Perfektný návrat do Half-Life sveta s úžasnou grafikou a vymakanou fyzikou (City 17)

Storyline

Dej hry sa odohráva medzi udalosťami prvého a druhého dielu Half-Life, konkrétne 5 rokov pred príbehom Half-Life 2. Od incidentu vo výskumnom laboratóriu Black Mesa celú planétu ovláda mimozemská rasa známa ako Combine. Vy hráte za Alyx – dcéra uznávaného fyzika Eli Vance – a bojujete proti invázii ako člen odboju. Alyx má svoje gravitačné rukavice, ktorými viete priťahovať predmety z diaľky. Pri skúmaní mesta riešite puzzle úlohy, zbierate veci a, samozrejme, bojujete s headcrabmi. Počas hry stretnete aj známe tváre, ktoré sa rovnako svojím príbehom napájajú na Half-Life 2.

Alyx a jej „gravitačné rukavice“, ktoré nahrádzajú epickú gravitačnú pištoľ z hry Half-Life 2. Rukavice vám umožňujúcu priťahovať predmety z diaľky.

Najlepšia hra pre virtuálnu realitu?

Grafické spracovanie hry je na top kvalite, fyzika funguje perfektne a nič zlé nemôžeme vyčítať ani ovládaniu a pohybu v prostredí. Nesklame ani po zvukovej a hudobnej stránke! Hra je plne kompatibilná aj s VR bežiacim pásom KATVR KatWalk Mini, ktorý podporuje voľnú chôdzu vo VR. Zážitok z prechádzky mestom City 17 je tak ešte enormnejší! Nový Half-Life: Alyx naplnila všetky naše očakávania! Absolútne odporúčame každému, nie len pre Half-Life ľudí!

Hra Half-life: ALYX vyšla 23. marca na Steame exkluzívne pre majiteľov VR headsetov. Ak nevlastníte VR headset, príďte si zahrať ALYX k nám do VR Zone Bratislava, alebo si aspoň pozrite náš GAMEPLAY.