FAQ – Často kladené otázky

Ak máte otázku, ktorá tu nie je zodpovedaná, kontaktujte nás – hello@vrzone.sk

Čo je Virtuálna Realita?
Virtuálna realita je počítačom generovaná simulácia trojrozmerného obrazu alebo prostredia, v ktorom sa môžeš nachádzať prostredníctvom náhlavnej súpravy (headset) a ovládačov. Viac o VR.

Aké používame zariadenia?
Vo výbave máme najmodernejšie headsety HTC Vive Pro, 2x KATVR KATWALK Mini všesmerovú pohybovú platformu a ďalšie prenosné headsety – OCULUS Go.

Koľko hier si môžem zahrať?
Si limitovaný iba časom, takže si môžeš vybrať viac virtuálnych zážitkov a hier.

Môžem si priniesť svoje občerstvenie a nápoje?
Nie. Ak sa potrebujete občerstviť v ponuke máme rôzne nealko nápoje, výbornú kávičku, čaj, vychladené pivo a iné dobroty.

Kedy sa mám dostaviť?
Príďte aspoň 10 minút pred rezervovaným časom.

Čo sa stane, keď prídem neskoro?
Bohužiaľ ste si pravdepodobne zkrátili čas vymedzený pre Vaše hranie. Avšak v prípade, že po Vás nie je nikto na rade, môžete pokojne dohrať.

Čo ak nedorazím zo závažných dôvodov a budem mať zaplatené cez rezervačný systém?
Samozrejme sa s Vami vieme dohodnúť na náhradnom termíne, resp. vrátiť finančné prostriedky späť.

Môžem mať dioptrické okuliare počas používania virtuálnej reality?
Áno, väčšina okuliarov sa bez problémov zmestí do VR headsetu.

Od akéhu veku môžeme prísť hrať?
Zábavno-oddychové miestnosť VR Zone je vhodné pre všetkých od 9 rokov. Deti mladšie ako 12 rokov musia prísť v sprievode zákonného zástupcu. Vekový limit môžu mať niektoré hry. Deťom púšťame, v závislosti od veku, len pre nich vhodné zážitky a hry. Napriek tomu je vhodná prítomnosť zákonného zástupcu.

Ako sa treba obliecť a obuť?
Nie je potrebná žiadna špeciálna obuv ani oblečenie, stačí také, v ktorom sa cítite pohodlne. Najvhodnejšia je uzatvorená obuv športového charakteru.

Poznámka: pri niektorých hrách sa dá ľahko spotiť, podobne ako pri športe. Odporúčame si preto doniesť náhradné tričko.

Ako sa dá u vás platiť?
Vo VR Zone sa dá platiť v hotovosti, kartou (Visa, Maestro, American Express, Diners), ale aj na faktúru v prípade väčších akcií dohodnutých vopred.

Máte v ponuke občerstvenie?
Áno, v ponuke máme rôzne nealko nápoje, výbornú kávičku, čaj, vychladené pivo a iné dobroty, ak by ste potrebovali doplniť energiu. V prípade uzavretej spoločnosti vieme podľa dohody zabezpečiť CATERING na mieru.

Aký headset používate?
Používame HTC Vive Pro headsety so zabudovanými slúchadlami, ktoré patria k najlepším na súčasnom trhu.

Je vaše vybavenie čisté?
Samozrejme. Každý headset je čistený po každom použití antibakteriálnymi utierkami. Navyše máme k dispozícii aj jednorázové hygienické vložky a niekoľko prateľných odnímateľných vložiek do headsetu.

Aké hry si môžem zahrať?
V našom vybavení máme vyše 50 hier a zážitkov z rôznych oblastí, náročností a zameraní, takže si každý nájde to svoje. Našu zbierku neustále dopĺňame o nové populárne hry. Pozrite si našu aktuálnu ponuku hier TU.

Môžeme robiť fotky a následne ich zdielať na sociálnych sieťach?
Samozrejme, nech si aj vaši známi pozrú, ako ste sa bavili.

Kto môže použiť KATVR KatWalk mini?
Pokiaľ ide o hmotnosť / výšku / vek, KAT Walk mini je vhodný pre používateľov s výškou 140 až 195 cm, s hmotnosťou nepresahujúcou 130 kg, s vekom od 12 rokov.

Existujú nejaké zdravotné obmedzenia pri ktorých by sa nemal používať KAT WALK?
Odporúča sa, aby sa tehotné ženy, staršie osoby, osoby s poruchami zraku alebo záznamom o duševných chorobách alebo osoby, ktoré boli postihnuté inými závažnými zdravotnými stavmi, ako sú srdcové choroby, sa zdržali používania tohto zariadenia.

Ktoré hry podporuje zariadenie KATVR Katwalk Mini?
KAT Walk mini je plne kompatibilný so všetkými locomotion hrami (s voľným pohybom). U nás vo VR ZONE si môžete zahrať na Katwalk mini napr. Pavlov, Arizona Sunshine, DOOM VFR, atď.

Je vekový limit pre používanie virtuálnej reality?
Nie, avšak vekový limit môžu mať niektoré hry. Deťom púšťame, v závislosti od veku, len pre nich vhodné zážitky a hry. Napriek tomu je vhodná prítomnosť zákonného zástupcu.

Môžem sa hrať naraz aj s kamarátom (multi-player)?
Áno, ak si rezervujete dve hracie plochy, je možné niektoré hry hrať naraz a stretnúť sa spolu vo virtuálnej realite. Prípadne sa môžete hrať hru online s hráčmi cez internet. O aktuálnej ponuke multiplayer hier sa môžete informovať priamo u nás.

Môžeme prísť viacerí na jedno zariadenie virtuálnej reality?
Áno. Jednu hernú platformu si môžete prenajať max. štyria. Funguje to tak, že jeden zo skupiny používa virtuálnu realitu a ďalší sledujú čo sa deje na veľkoplošnej projekcii. Je to veľká zábava aj pre sledujúcich. Ak prídu 4 ľudia na jednu platformu na hodinu, tak na jedného vychádza 15 minút (pokiaľ chcete hrať lokálny multiplayer hry je nutné si rezervovať 2 zariadenia VR). Odporúčaná doba je minimálne pol hodiny na jedného hráča.

Chcem si zarezervovať celú herňu pre svoju párty / akciu. Poskytujete uzavretú spoločnosť?
Áno. Je potrebné nás kontaktovať a dohodnúť podrobnosti. Kapacita je 15 osôb.

Ponúkate akcie pre firmy, oslavy, párty, atď. v externom prostredí?
Zatiaľ nie, ale nikdy nehovor nikdy 🙂