Futuristická súprava s hmatovou odozvou

Futuristická súprava s hmatovou odozvou

Haptická technológia pre dokonalú simuláciu hmatových vnemov

Sada Bhaptics TactSuit využíva vibračné haptické prvky, vďaka ktorým je hra oveľa realistickejšia. Ponorte sa do svojej hry a pocíťte každú jednu strelu, úder či zásah guľkou! Na Slovensku LEN vo VR Zone Bratsilava!

Hmatová spätná väzba posúva hry a zábavu na ďalšiu úroveň

Vývojári po celom svete sa snažia spraviť virtuálnu realitu stále o niečo zaujímavejšiu. Neustále vymýšľajú najrôznejšie pomôcky, ktoré nás majú ešte viac vtiahnuť do umelo vytvoreného sveta. Ani Juhokórejská firma v tom nezaostáva a so svojou inovatívnou VR súpravou posúva hranicu virtuálnej reality o stupeň vyššie. Medzi prvými na svete ponúkajú pre širokú verejnosť výstroj s plne haptickou odozvou, vďaka ktorej budete cítiť každý jeden dotyk či náraz vo virtuálnom svete.

bhaptics haptická výstroj pre virtuálnu realitu vo VR Zone Bratislava

Čo je haptika / haptická spätná väzba?

Haptická technológia – hmatová technológia simuluje pocit dotyku (hmatová spätná väzba) prostredníctvom pocitu tlaku alebo vibrácie. Virtuálna realita si vyžaduje, aby sa stimulovalo čo najviac našich zmyslov, aby sa užívateľ čo najviac ponoril (immersion) do virtuálneho sveta. Pocit „dotyku“ je jedným z najdôležitejším faktorov na rozlíšenie skutočného sveta od virtuálnej reality. Zapojením hmatových technológií sa dá docieliť oveľa viac realistický zážitok vo virtuálnej realite. (Haptic Feedback – haptická spätná väzba).

Skutočný dotyk vo virtuálnej realite

Firma Bhaptics prináša nový spôsob, ako realistickejšie zažiť virtuálnu realitu tým, že poskytuje fyzické rozhranie medzi virtuálnym svetom a pokožkou užívateľa. Kombinácia rôznych hmatových vzorov s použitím individuálne regulovateľných vibračných bodov ponúka plne haptickú odozvu (hmatová spätná väzba) a dokáže realisticky simulovať nielen pocit dotyku, ale aj zásah snehovou guľou. Pocíťte na vlastnej koži spätnú ranu výstrelov, tlakovú vlnu blízkej explózie, alebo virtuálne objatie.

Presná spätná odozva vďaka vibračným bodom

Bhaptics TactSuit je dokonalým oblekom pre hranie vo VR, vďaka ktorému je hra oveľa realistickejšia a hlavne zábavnejšia! Haptická spätná väzba je zabezpečená pomocou vibrácie. Tactot haptická vesta celkovo obsahuje 40 individuálne regulovateľných vibračných bodov, ktoré sú umiestnené po celom chrbte a hrudníku a spolu tvoria systém spolupracujúci s hrami vo virtuálnej realite. Vďaka presnej haptickej odozve budete cítiť všetko, čo zažijete vo VR. Ak vás teda v hre zasiahne guľka či šíp do hrude, vesta vám to dá pocítiť práve v tomto bode!

Bhaptics TactSuit haptická súprava s vibračnou spätnou väzbou – sa skladá z:

Tactot haptická vesta

Tactal haptická vložka do headsetu / na tvár

Tactosy haptické návleky na zápästia

Tactosy haptické rukavice

Tactosy haptické návleky na nohy

Žiadne káble, žiadne obmedzenia a samozrejme žiadna latencia

Samotná vesta a haptické návleky sú v univerzálnej veľkosti a všetky zariadenia sú pripojené prostredníctvom BLE (bezdrátovo), takže si môžete vychutnať aktívne hranie bez obmedzenia pohybu.

Naše VR hry s podporou haptiky:

VRZ Torment

Sairento VR

Special Force VR: Infinity War

Furious Seas

Space Junkies