5 dôvodov prečo skúsiť virtuálnu realitu

Prečo skúsiť virtuálnu realitu?

Vďaka inováciám a vylepšeniam sa VR headsety na virtuálnu realitu postupne zmenšili, nadobudli väčší výkon spolu s kvalitnejším obrazom a stali pre širokú verejnosť bežne dostupné za prijateľné ceny. V nasledujúcich pár riadkov preto prinášame zopár dôvodov, prečo sa oplatí skúsiť virtuálnu realitu. 5 základných vymožeností VR okuliarov, ktoré sa môžu ukázať ako užitočné aj pre bežných užívateľov, ktorí sa len teraz zoznamujú so svetom VR:

Obrovské plátno vo vlastnom kine

Chcete sa ešte viac vtiahnuť do sledovania filmu a mať z toho väčší zážitok? VR okuliare vám to plnohodnotne umožnia. Užite si váš obľúbený film vo virtuálnej kino sále bez rušivých elementov! Po nasadení headsetu sa akékoľvek vonkajšie rušivé vplyvy stratia, pretože vo vašom pozorovacom uhle bude iba film. A to najlepšie v tom je, že film si môžete pozrieť aj s osobou, ktorá sa nachádza ďaleko od vás.

Ukladanie spomienok – intenzívnejšie prežitie pocitov

360° VR kamery vám umožnia uchovať si spomienky vo forme videí a fotiek v oveľa zaujímavejšej a atraktívnejšej podobe, ako je to pri klasických audiovizuálnych formátoch. Vráťte sa do minulosti a prežite nanovo vaše spomienky, alebo pozrite si videá a fotografie z dovolenky od svojich priateľov, ako by ste tam s nimi boli. Pomocou VR okuliarov si môžete užiť doma v obývačke adrenalínovú jazdu gokartom z pohľadu vašich priateľov.

Autentickejšia zábava z hrania

Vo virtuálnej realite sa môžete rozhliadať okolo seba, čo vám nabudí pocit väčšej voľnosti z nej. Snímanie pohybov vašej hlavy a tela, ktorá sa premieta do VR sveta, spolu s možnosťou interagovať s okolitým umelým prostredím dokážu dokonale oklamať váš mozog a vy z toho budete mať úplne realistický zážitok.

Virtuálna pracovná plocha

Pracujte alebo surfujte po nete priamo vo virtuálnej realite. Niektoré VR okuliare môžete využiť po nainštalovaní aplikácie Virtual Desktop ako pracovnú plochu počítača, ktorú vidíte visieť vo virtuálnom priestore pred sebou. Samozrejme túto virtuálnu plochu si viete prispôsobiť priamo podľa vašich preferencii a jednotlivé okná si umiestniť kam len chcete.

Posilňovanie a zábava v jednom – VR fitness

Zahraj si a zapoť sa! Tancuj do rytmu, sekaj so svetelným mečom, alebo zaboxuj si s Rocky Balboa! Gaming v dnešnej dobe už nie je len o tom, že sedíš doma za kompom a čumíš do monitora. Vo virtuálnom svete sa aktívne hýbeš, strieľaš, uhýbaš sa pred guľkami a popritom aj spaľuješ nadbytočné kalórie. Aké dobré, že?

Napadne vás ešte niečo, na čo všetko praktické sa dá použiť VR headset pre bežných používateľov?

Viac o VR a jej praktickom využití si môžete prečítať TU: Čo je VR, ako funguje a jej využitie v budúcnosti